Czytaj także :


Wrz 28

Uwaga na dziki

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do potrącenia dzika na Al. Andersa, pomiędzy supermarketem Kaufland a stacją benzynową Statoil. Było to już 2 potrącenie dzikiej zwierzyny w ciągu ostatnich 10 dni. W obu przypadkach dziki zginęły pod kołami samochodów.

Wczorajsze potrącenie było wyjątkowo groźne, ponieważ martwe zwierze leżało na jezdni
i kilka samochodów nie zatrzymując się przejechało po nim powodując jego rozerwanie. Dopiero po chwili jeden z kierowców ściągnął dzika z drogi i zabezpieczył miejsce wypadku aż do czasu pojawienia się służb.
Oba potrącenia miały miejsce w godzinach wieczornych kiedy widoczność na drogach jest pogorszona. Zalecamy zdjąć nogę z gazu jadąc Andersa od Alei Armii Krajowej aż do skrzyżowania z Generała Kazimierza Sosnowskiego/Doliny Miętusiej.

Również wczoraj, jeszcze za dnia, dziki dały o sobie znać w centrum miasta. Początkowo widziano je właśnie na osiedlu Karpackim, a następnie na prywatnej posesji przy ulicy Stojałowskiego, gdzie urządzono obławę na zwierzynę. Po kilku godzinach udało się uśpić zwierzęta, a następnie wywieziono je do lasu gdzie, po przebudzeniu mogły spokojnie żerować w swoim naturalnym środowisku. W akcji uczestniczyła straż miejska, weterynarz
i pracownicy bielskiego schroniska dla dzikich zwierząt.

Dzikie zwierzęta coraz częściej podchodzą do skupisk ludzkich w poszukiwaniu żywności. Otwarte śmietniki i kosze na śmieci są dla zwierząt niczym stołówki. Chcąc rozwiązać problem nieproszonych zwierząt w pierwszej kolejności odpowiednio zabezpieczmy składowiska odpadów.

Więcej informacji oraz zdjęcia dostępne w linkach poniżej

Bielskie Drogi

Obława na dziki

źródło informacji: bielsko.info oraz bielskiedrogi.pl

Autor Administracja

Przewiń do GóryKomentarze wyłączone.


© 2018 – Karpackie.info