Sty 04

Ulica Kowalska

W najbliższym czasie zostanie ukończona przebudowa skrzyżowania ulicy Kowalskiej z Sosnkowskiego, na miejscu którego powstało rondo. Następnie rozpocznie się rozbudowa ulicy Kowalskiej, na odcinku od ronda do skrzyżowania z ulicą Kolistą, w ramach której powstanie nowa kanalizacja deszczowa, miejsca postojowe, chodniki i oświetlenie oraz progi zwalniające. Szczegółowe informacje na temat rozbudowy ulicy Kowalskiej mogą Państwo znaleźć w naszym wcześniejszym artykule >> Kowalska do przebudowy <<

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ilość wyświetleń :978

Autor Administracja

Sie 10

Ulica Kowalska

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Kowalskiej na Osiedlu Karpackim. Oprócz budowy ronda u zbiegu ulic Kowalskiej i Sosnkowskiego, pierwsza z nich będzie poddana przebudowie.

Według przetargu przebudowa ma nastąpić w 2016 roku. Na realizację inwestycji jej wykonawca będzie miał 14 miesięcy. Przebudowa rozwiąże problem z bardzo złym stanem nawierzchni jezdni oraz poprawi jej przepustowość. Dodatkowo mieszkańcy zyskają dodatkowe miejsca do parkowania samochodów.

Kowalska

Roboty przygotowawcze do prac przebudowy to między innymi wycinka drzew i karczowanie pni po wyciętych drzewach.

Przebudowa ulicy Kowalskiej obejmuje:

 • rozbudowę odcinka drogi na długości 458,00 m (poszerzenie drogi do 5m);
 • budowę chodników o szerokości 2,0 – 2,50 m;
 • stworzenie miejsc postojowych 57 szt;
 • instalację oświetlenia ulicznego;
 • instalację odwodnienia drogowego;
 • prace energetyczne i teletechniczne;
 • zagospodarowanie zielenią (sadzenie krzewów itp);
 • zainstalowanie progów zwalniających;
 • przebudowę istniejących zjazdów na drogi wewnętrzne i zjazdów indywidualnych.

Nową jezdnię ulicy Kowalskiej zaprojektowano w nawiązaniu do południowej krawędzi istniejącej jezdni, w sposób pozwalający na wybudowanie nowego chodnika dla pieszych bez konieczności naruszania istniejących ogrodzeń prywatnych działek. Tym samym poszerzenie jezdni odbyło się w kierunku północnym. Rozwiązanie to pozwoliło na zminimalizowanie obszarów gruntów prywatnych koniecznych do pozyskania pod nowy pas drogowy.

Na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Kowalskiej zaprojektowano małe rondo o średnicy zewnętrznej 30m z jezdnią główną o szerokości 5m i pierścieniem przejezdnym o szerokości 2.5m Wloty na rondo zaprojektowano o szerokości 3.5m dla ciągu ulicy Sosnkowskiego oraz 3.25m dla ciągu ulicy Kowalskiej. Natomiast wyloty będą miały szerokość odpowiednio: 4.5m oraz 4.0m. Na każdym z wlotów zaprojektowano wyspy środkowe z azylami dla pieszych o szerokości 2m i długości odpowiadającej szerokości przejścia pieszego tj. 4m. W ramach budowy ronda przewiduje się przebudowę wlotów ulic dochodzących do niego. Ponadto, w ciągu ulicy Sosnkowskiego przed zjazdem na basen zaprojektowano zatokę autobusową o szerokości 3m z peronem o długości 20m.

źródło informacji: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku – Białej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ilość wyświetleń :1295

Autor Administracja

Sie 04

Skrzyżowanie Sosnkowskiego i Kowalskiej
Jak informowaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu ( Planują duże zmiany na Karpackim ), w ciągu kilku lat zmieni się infrastruktura drogowa na naszym osiedlu. Kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku Białej ogłosił przetarg na budowę ronda na Osiedlu Karpackim. Nowe rondo ma powstać najpóźniej do 15 Czerwca 2016 roku.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Kowalskiej na osiedlu Karpackim (jednostka C). Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do zapewnienia przejezdności na rondzie do końca listopada tego roku oraz do ukończenia całej inwestycji przed 15 Czerwca 2016 roku.

W ramach przebudowy infrastruktury drogowej przewidziano:

 • budowę ronda o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej,
 • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej,
 • przebudowę sieci energetycznych i oświetlenia ulicznego,
 • przebudowę sieci teletechnicznych,
 • przebudowę sieci wodociągowej.

 
Skrzyżowanie Sosnkowskiego i Kowalskiej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ilość wyświetleń :1444

Autor Administracja

Cze 10

Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje o zakończeniu prac związanych z budową boisk sportowych przy jednostce C (między ul. K. Matusiaka 9 a budynkami ulicy Kolistej). Będą to boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę i tenis ziemny. Ukończono także budowę dwóch placów zabaw przy ul. Doliny Miętusiej 30 i Pięciu Stawów 7 oraz trzech placów do ćwiczeń fitness.

Uroczyste otwarcie powyższych inwestycji ma nastąpić już 17 Czerwca o godz. 13:00.

źródło informacji: Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Ilość wyświetleń :3847

Autor Administracja

Gru 08

Retail Park

Już 11 Grudnia na Osiedlu Karpackim zostanie otwarte nowe centrum handlowe Retail Park mieszczące się przed jednostką C. Obiekt o powierzchni ponad 6300 mkw pod którego dachem znajdą się m.in. Decathlon Easy, Neonet, Rossmann, Pepco, Apteka Ziko. W dniu otwarcia przygotowano dla klientów wiele atrakcji.

Obecnie na terenie Retail Parku dokonywane są ostatnie poprawki przed otwarciem zaplanowanym na czwartek. Główną atrakcją wydarzenia będzie koncert finalistki programu
The Voice of Poland – Aleksandry Pieczary wraz z zespołem The Freaks.
Oprócz koncertu na Klientów Retail Park Bielsko czekać będą liczne atrakcje: pokazy taneczne grupy Rean Art, słodkie upominki, a także konkursy, w których do wygrania będą rodzinne, weekendowe pobyty w Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. W sklepach zaplanowano wiele promocji i rabatów.
Zapraszamy wszystkich w Czwartek od 9:00

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ilość wyświetleń :1725

Autor Administracja

Strona 1 z 212


Kopiowanie materiałów zabronione !

© 2017 – Karpackie.info