Czytaj także :


Cze 21

Pustostan przy ul. Pięciu Stawów na osiedlu Karpackim ma kilkaset metrów kwadratowych powierzchni. Pustej powierzchni, bo istniejący tutaj Carrefour, został zamknięty kilka miesięcy temu. – Ten sklep dosłownie umierał w oczach. Z dnia na dzień było coraz gorsze zaopatrzenie – mówi jedna z mieszkanek osiedla.


Sklep potrzebny od zaraz

Mieszkańcy jednostki A osiedla Karpackiego do sklepu w tym miejscu są bardzo przyzwyczajeni. Blisko jest przystanek 7, więc osoby wracające z pracy mogły zawsze zrobić zakupy.

– Wracałam po 19.00 z pracy i bywałam tutaj prawie codziennie. Nie musiałam targać zakupów z centrum miasta, bo na osiedlu mogłam kupić wszystko, przez siedem dni w tygodniu. Teraz muszę siaty autobusem wozić, albo biegać do Kauflandu, który jest z drugiej części osiedla – dodaje pani Beata.

Brak sklepu to także zagrożenie dla istniejącego w pobliżu kiosku i apteki.

– Pracuję tu 23 lata i jeszcze nigdy nie było tak małego ruchu. Jeszcze do południa ludzie odbierają gazety, ale po południami pustka. Jak był sklep, to klientów miałyśmy do wieczora – opowiada jedna z pań pracujących w kiosku. Kobietom drastycznie spadły obroty. Podobnie jak aptece.

Koniec pustki

Pusty budynek należy do Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przez ostatnie lata funkcjonowały tu różne sieci sklepów. Teraz przyszedł czas na „Biedronkę”. Nieoficjalnie wiadomo, że inwestor zamierza rozpocząć kompleksowy remont budynku we wrześniu.

– To dla nas dobra informacja, bo ten budynek po raz ostatni był remontowany w latach 80. – wyjaśnia Piotr Szalbot, wiceprezes Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Inwestycja kosztować będzie milion złotych.

– Dobrze, że wreszcie coś się w tu zacznie dziać. Szkoda, żeby budynek w tak atrakcyjnym miejscu niszczał – komentują wiadomość o inwestycji mieszkańcy jednostki A na Karpackim.

Uruchomienie nowego sklepu oznacza także, że o swoją przyszłość nie musi obawiać się dzierżawca kiosku ruchu oraz apteki.

Będzie nowy sklep
sklep
sklep 2

źródło: www.super-nowa.pl

Autor Administracja

Przewiń do Góry1 komentarz do “Na Karpackie wkracza… biedronka”

  1. bywalec napisał(a):

    No wreszcie będzie sklep bo to co było w ostatnich miesiącach w carefourze to nie można było nazwać sklepem….zero zaopatrzenia….kilka towarów na półkach…juz lepiej bywało na wyprzedaży
    Wreszcie będzie można wreszcie zrobić zakupy 🙂

Odpowiedz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.

Redakcja portalu Karpackie.info zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Kopiowanie materiałów zabronione !

© 2018 – Karpackie.info