Czytaj także :


Maj 29

Znamy wyniki konkursu w projekcie „oBBraz miasta 2” zorganizowanego przez Galerię Bielską BWA. Do rywalizacji o mural na ścianie jednego z Karpackich bloków walczyły 34 projekty nadesłane przez artystów oraz grupy artystyczne z Polski jak i zza granicy. Jury wybrało koncepcję Ilony Krieser pt. „Kozica”.Mural
Foto: Galeria Bielska BWA

Autorka o swoim pomyśle: „Projekt powstał w nawiązaniu do szczytu Mnich, który znajduje się nad Morskim Okiem. Śnieg w kotle Mnicha zalega przez cały rok, dlatego projekt jest nieco monochromatyczny. W moim odczuciu oddaje to surowość tatrzańskiej skały w powiązaniu z wielkomiejską bryłą bloku mieszkalnego. Realizm przedstawionej kozicy ociepla zimowy klimat muralu”.

Ilona Krieser to artystka mieszkająca w Bielsku-Białej, absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, mająca doświadczenie w pracach artystycznych na wysokościach.

Artystka rozpocznie prace nad realizacją muralu jeszcze przed wakacjami. Sam mural będzie jednym z trzech murali które powstaną w tegorocznej edycji projektu
„oBBraz miasta #2″, i pojawią się do końca sierpnia na ścianach kamienic w centrum miasta. Praca artystki będzie częściowo sfinansowana przez Karpacką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Projekt „oBBraz miasta” jest współfinansowany z budżetu Gminy Bielsko-Biała.
Organizatorzy projektu: Fundacja Galerii Bielskiej, Galeria Bielska BWA.
Partnerzy: Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej.

źródło informacji : Galeria Bielska BWA

Autor Administracja

Przewiń do Góry1 komentarz do “Mural z Kozicą”

  1. fsvevgshsgacc napisał(a):

    jaki zal …

Odpowiedz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.

Redakcja portalu Karpackie.info zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Kopiowanie materiałów zabronione !

© 2018 – Karpackie.info