Czytaj także :
 » Rowery łupem złodziei  » Oś.Karpackie - Święcenie pokarmów wielkanocnych  » Karambol na Karpackim  » Kałuża irytacji  » Gadżety za elektrośmieci  » Portal Super-Nowa kolejny raz o Karpackim  » Festynów czas... 

Mar 05

tekst alternatywny

Pięć zastępów straży pożarnej wysłano w sobotę do zgłoszenia pożaru w jednym z bloków przy ulicy Doliny Miętusiej na Osiedlu Karpackim. Na miejscu okazało się że ogień pojawił się na balkonie mieszkania.

Po godzinie 16:00 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na 6 piętrze wieżowca przy ulicy Doliny Miętusiej 11 na Osiedlu Karpackim. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, Wojskową Straż Pożarną, oraz zastęp z OSP w Kamienicy. Akcję strażaków zabezpieczała policja. Próbowano użyć drabiny mechanicznej, lecz zaparkowane samochody uniemożliwiły ten manewr. Strażacy użyli siły by dostać się do mieszkania. Okazało się, że na balkonie pali się wykładzina, w wyniku czego częściowo uszkodzona została elewacja budynku. Nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.
Według strażaków przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, które mogło być spowodowane zrzuceniem niedopałka papierosa z wyższych pięter. Na czas akcji występowały utrudnienia w ruchu. Interwencja trwała godzinę.

Kilka lat wcześniej w tym samym budynku doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Ogień pojawił się wtedy w mieszkaniu na 9 piętrze, i był widoczny z obu stron wieżowca. W płomieniach zginęła kobieta.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Balkon w ogniu, 10.0 out of 10 based on 1 rating Ilość wyświetleń :1254

Autor Administracja

Przewiń do GóryKomentarze wyłączone.


© 2017 – Karpackie.info