Czytaj także :


Mar 05

tekst alternatywny

Pięć zastępów straży pożarnej wysłano w sobotę do zgłoszenia pożaru w jednym z bloków przy ulicy Doliny Miętusiej na Osiedlu Karpackim. Na miejscu okazało się że ogień pojawił się na balkonie mieszkania.

Po godzinie 16:00 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na 6 piętrze wieżowca przy ulicy Doliny Miętusiej 11 na Osiedlu Karpackim. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, Wojskową Straż Pożarną, oraz zastęp z OSP w Kamienicy. Akcję strażaków zabezpieczała policja. Próbowano użyć drabiny mechanicznej, lecz zaparkowane samochody uniemożliwiły ten manewr. Strażacy użyli siły by dostać się do mieszkania. Okazało się, że na balkonie pali się wykładzina, w wyniku czego częściowo uszkodzona została elewacja budynku. Nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.
Według strażaków przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, które mogło być spowodowane zrzuceniem niedopałka papierosa z wyższych pięter. Na czas akcji występowały utrudnienia w ruchu. Interwencja trwała godzinę.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”14″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”145″ thumbnail_height=”100″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaż jako pokaz slajdów]” template=”/home/semir444/domains/karpackie.info/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Kilka lat wcześniej w tym samym budynku doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Ogień pojawił się wtedy w mieszkaniu na 9 piętrze, i był widoczny z obu stron wieżowca. W płomieniach zginęła kobieta.

Autor Administracja

Przewiń do GóryKomentarze wyłączone.


© 2018 – Karpackie.info